Ämmänsaaren palvelutalo palvelee Suomussalmella

Tervetuloa tutustumaan Ämmänsaaren palvelutalon toimintaan!

Palvelemme teitä monipuolisesti ja ammattitaitoisesti hoivapalvelujen saralla. Olemme keskittyneet asiakaslähtöiseen toimintaan ja pyrimme jatkuvasti kouluttamaan sekä kehittämään henkilökuntamme ammattitaitoa.

Ämmänsaaren palvelutalo on monipuolinen ja eläväinen hoitokoti, joka tarjoaa raikasta ja virkistävää arkea keskittyen erityisesti juuri vanhusten, mielenterveyskuntoutujien, sekä vammaisten tarpeisiin. Hoitokoti on rauhallinen ja viihtyisä paikka, jossa asukkaista pidetään huolta ihmisläheisellä ja rakentavalla tavalla.

Meihin voit ottaa yhteyttä joko puhelimitse, sähköpostilla, faksilla tai oheisen yhteydenottolomakkeen kautta. Palvelemme sinua mielellämme toimintaamme liittyvissä kysymyksissä ja pyrimme vastaamaan yhteydenottoosi mahdollisimman nopeasti.

Suosittele meitä

Kysy - Me vastaamme!

Palvelemme sinua mielellämme toimintaamme liittyvissä kysymyksissä ja pyrimme vastaamaan yhteydenottoosi mahdollisimman nopeasti.

Suomussalmen vanhustentaloyhdistys ry
Syväyksenkatu 18 B
89600
Suomussalmi
etunimi.sukunimi@svty.fi
Syväyksenkatu 18 , Suomussalmi

Yhteystiedot

Ämmänsaaren palvelutalo
Vaihde/toimisto 040 712 5820

Toiminnanjohtaja
Pertti Halonen 050 340 4735
pertti.halonen@svty.fi

Toimistosihteeri
Seija Juntunen 050 406 7299
seija.juntunen@svty.fi

Ruokaravintola Kultajyvä
Ravitsemustyönjohtaja
Jaana Väisänen 050 351 8146
jaana.vaisanen@svty.fi
Keittiö 040 820 3548

Palveluohjaaja
Irja Moilanen 040 866 9447
irja.moilanen@svty.fi

Sairaanhoitajat
Katja Kuvaja 050 340 4743
katja.kuvaja@svty.fi
Erja Matero 050 553 2143
erja.matero@svty.fi

Kerroshoitajat
1. Kerros 040 712 5822, 040 195 0018
2. Kerros 040 712 5823, 040 156 1601
3. Kerros 040 712 5824, 040 156 1503
Vanha puoli 040 712 5821, 040 194 9334

Muistola
Vastaava hoitaja
Leena Valkonen 040 712 5834
leena.valkonen@svty.fi
Hoitajat 040 712 5829, 040 712 5827

Yöhoitajat
050 340 4803, 040 712 5830

Ryhmä- ja päivätoiminta Aurinkoinen
Päivätoiminnanohjaaja
Heidi Kinnunen 040 712 5826
heidi.kinnunen@svty.fi

Huoneistosiivous
040 712 5828, 040 820 2363

Pesulapalvelut
040 820 2201, 040 820 2494

Yhdistyksen kiinteistötyöntekijä
050 351 8147

Kysy - Me vastaamme!

Palvelemme sinua mielellämme toimintaamme liittyvissä kysymyksissä ja pyrimme vastaamaan yhteydenottoosi mahdollisimman nopeasti.

  • Suomussalmi
  • Kainuun sote
  • asuntohakemuslomake